Krist Van D

Krist Van D
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Wrocław
Utworów:
20
Oglądany:
467432 razy
Założenie konta:
17 marca 2008
Ostatnia aktualizacja:
27 grudnia 2016
Dj, producent.

Urodzony 25.01.1979r. w Polsce, wychowywał się w małej miejscowości na granicy polsko-niemieckiej. Obecne miejsce zamieszkania: Poznań. Praktykowane gatunki to: muzyka elektroniczna (mieszanka stylów).

Występuje w polskich i zagranicznych klubach oraz na większych eventach m.in. pojawił się na Beach Party 2007.

Współpracuje ze znanymi DJ-ami i producentami europejskiej sceny klubowej: DJ NOVUS (GROOVE COVERAGE), MATTHIAS MENCK (BROOKLYN BOUNCE), THE MATRIX (CREAMTEAM), SHAUN BAKER, STEVE MURANO.

Umiejętności i doświadczenia zdobyte we współpracy z innymi zaowocowały realizacją własnych pomysłów muzycznych.

W pierwszej połowie 2003 roku wchodzi do studia berlińskiej wytwórni MSP Music. Efektem pracy jest pierwszy maxi singiel na płycie CD. Krążek zatytułowany Fly With Me pojawia się jako promo 1 czerwca 2003 roku. Utwór odnosi duży sukces w klubach, pojawiając się na playlistach dj-ów przez długi okres czasu.

7 lutego 2004 r. na półkach sklepowych w Polsce pojawił się kolejny maxi singiel ( tzw.: EP-ka ), zatytułowany Nothing. Na krążku znalazł się między innymi remix tytułowego utworu, zrealizowane przez znanego z hitu Explode Shaun Baker'a (Wielka Brytania) oraz remix kontrowersyjnego rapera Karramby. Materiał promował videoklip, zrealizowany do tytułowego utworu, dostępny również jako bonustrack na płycie.

Pod koniec 2005 roku do stacji radiowych trafił maxi singiel Waiting For Love nagrany wspólnie z Gosią Andrzejewicz. Utwór oraz teledysk promował płytę Krist Van D and Friends vol.1, która pojawiła się w marcu 2006 roku na półkach sklepowych. Na krążku poza produkcjami autora znalazło się również kilka utworów zaproszonych artystów polskiej jak i zagranicznej sceny muzycznej.

W październiku 2006 ukazała się na terenie kraju płyta maxi CD pt. Beautiful oraz teledysk promujący to nagranie. Niebawem utwór pojawił się również na płycie winylowej.

Na początku 2007 roku pojawił się singiel oraz teledysk Liquid Love, we wspólnym projekcie Iguana and Krist Van D.

W czerwcu 2007 pojawił się w stacjach radiowych oraz TV singiel You Are The One. Utwór podbija w krótkim czasie listy przebojów osiągając pierwsze miejsca oraz grany jest na najwyższych rotacjach w Polsce oraz w wielu krajach na całym świecie. Uznawany był za hit lata 2007/2008.

W marcu 2008 do stacji radiowych trafił singiel Keep Your Smile. W stacjach TV ukazał się również teledysk do tego nagrania. Jak w poprzednim hicie You Are The One wokal należał również do czarnoskórej wokalistki.

Na początku września 2008 w rozgłośniach radiowych pojawił się singiel Sunshine.

Następnymi efektami pracy goszczącymi na playlistach stacji są singiel oraz teledysk Summer (Memories) i Feel Me.

Na przełomie 2010/2011 Krist Van D wspólpracuje z Patricią Kazadi (Trish), efektem są dwa popularne single - On Tonite oraz Be Without You.
2012 rok to letni hit I Dont Mind, emitowany w całej Europie.
Ostatnim dziełem, powstałym we współpracy z Gosią Andrzejewicz, jest singiel Superstar.
cdn...

Oficjalne strony:
www.kristvand.com
www.facebook.com/kristvand

You Are The One (Rework)

Galeria

 • CriCri - amator 2 stereo

  Miasto: Poznań

  Witam wszystkich ! Inspiracje?.....muzyka lat 80 i 90...

 • zakapior

  Miasto: Lipka

  Robię hip-hop, rap i techno. Jak obadam ten serwis to...

 • szczocia-klocia

  Miasto: Krzemionki

  Lubię posłuchać ciekawej muzy i potańczyć przy...

 • Muzo fanka

  Miasto: Gorlice

  Bardzo lubię jazz. Taki ala Norah Jones. :)